MANYAX FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MANYAX FORUM

MANYAX FORUM'DAKİ MANYAX ŞEYLER ARTIK HİZMETİNİZDE !!

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Beğendiğim kitaplar

2 posters
YazarMesaj
Barsh
...:::::DaMn Admin:::::...
...:::::DaMn Admin:::::...
Barsh

Beğendiğim kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Beğendiğim kitaplar   Beğendiğim kitaplar Icon_minitimePtsi Ağus. 13, 2007 7:20 pm

Yüzyıllık yanlızlık-Gabriel Garcia Marquez 1987 Nobel Edebiyat Ödülü

Ben kitabı şuan okuyorum ve çok hoşuma giden bir kitap.Başları birasz sıkıcı ama sonradan heyecenlanıyor.Tavsiye ederim.

Yüzyıllıık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda,çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum.Çok kasvetli kocaman bir evde,toprak yiyen bir kız kardeş,geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları birörnek bir yığın hıssım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım.Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım.Ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek,onbeş,onaltı yılımı aldı.Büyükannnem en acımasız şeyleri kılını bie kıpırdatmadan,sanki yanlızca gördüğü şeylermiş gibi anlatırdı bana.Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin onun duygusuz tavrı ve imgelerindfeki zenginlik olduğunu kavraddım.Yüzyıllık Yanlızlık'ı işte büyükannemin bu yöntemini kullanarak yazdım.Bu romanı büyük bir dikkat ve keyifle okuyan hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım.Şaşırmadılar çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım.Kitaplarımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız.

Gabriel Garcia Marquez
Bequem
***Tecrübeli Admin***
***Tecrübeli Admin***
Bequem

Beğendiğim kitaplar Empty
MesajKonu: Geri: Beğendiğim kitaplar   Beğendiğim kitaplar Icon_minitimeSalı Ağus. 21, 2007 10:39 am

abi bu bize teknoloji tasarımda anlattığın kitap mı?
scratch
https://manyaxforum.yetkin-forum.com

Beğendiğim kitaplar
1 sayfadaki 1 sayfası